Kamerové systémy (CCTV)

Úvod KontaktKamerové systémy (CCTV)

IP kamerové systémy

Kamerový systém Vám umožní sledovat a chránit Váš majetek. Ze statistik vyplývá, že většina zlodějů si raději vybere pro vyloupení nemovitost bez zabezpečení. Kamera tak poslouží jako jednoduchý prostředek prevence kriminality.
Záznam z kamerového systému může výrazně zvýšit pravděpodobnost objasnění trestného činu.

Kamerový systém je plně autonomní a může nabídnout pokročilé funkce, jako např. detekci pohybu. V případě, že systém detekuje pohyb ve snímaném prostoru, upozorní Vás prostřednictvím e-mailu, SMS, nebo může spustit poplach. K obrazu můžete vzdáleně přistupovat odkudkoliv, kde je připojení k internetu, i skrze chytrý telefon nebo tablet.

Specializujeme se na moderní IP kamerové systémy, které přinášejí mnoho výhod. Zejména kvalitní digitální obraz s vysokým HD rozlišením a jednoduchou instalaci. Obraz je velmi kvalitní také večer a v noci díky výkonnému infračervenému nočnímu vidění. IP kamerový systém vyžaduje minimum stavebních a technických úprav v objektu, protože jej lze připojit do stávající počítačové sítě LAN, ať již kabelem, nebo bezdrátově (Wi-Fi). Systém je chráněn proti neoprávněnému přístupu uživatelským jménem a heslem.

§ Legislativa a kamerové systémy §

Kamerové systémy se záznamem je dle zákona potřeba registrovat na ÚOOU (Úřad pro ochranu osobních údajů). Registrace je jednoduchá a veškeré podklady Vám připravíme a s registrací Vám pomůžeme.

 

Typické příklady použití IP kamer

 

 Ochrana soukromého objektu

Důvodem pro instalaci kamerového systému v rodinném domě nebo bytě je ochrana před zloději nebo vandaly. Kamera ochrání nejen společné prostory v bytových domech a venkovní prostory před domem, ale i parkoviště, dvorky a garáže. Kamery mají psychologický efekt a odradí pachatele od krádeže nebo vandalismu. K dispozici jsou také různé druhy skrytých kamer a kamery v odolném provedení (antivandal).

Ze statistik vyplývá, že u nemovitostí bez kamerového systému je až 3x vyšší pravděpodobnost vyloupení.

 Monitoring výrobních prostor a zaměstnanců

Instalace kamerového systému v provoze nebo kancelářích Vaší firmy umožní odhalit nepoctivé zaměstnance, přispěje ke zvýšení bezpečnosti na pracovišti (pracovní úrazy) a může výrazně zvýšit produktivitu Vašich zaměstnanců, kteří se v pracovní době zcela nevěnují svým pracovním povinnostem.

+70%

Zvýšení produktivity zaměstnanců

 
 

 Monitoring komerčních objektů

Ať již provozujete maloobchodní prodejnu, sklady, restauraci nebo kasino, jistě oceníte přínosy instalace kamerového systému. Důležitý je také preventivní psychologický efekt přítomnosti kamer. Vhodné jsou např. IP kamery s 360° obrazem (rybí oko), které pokryjí velkou oblast najednou bez slepých míst.

 Domácí chůvička / Hlídání domácích mazlíčků

Otočnou IP kameru s přenosem zvuku využijete jako skvělou domácí chůvičku, nebo pro kontrolu domácích mazlíčku v době Vaší nepřítomnosti. Kameru stačí připojit bezdrátově přes Wi-Fi a do Vašeho chytrého telefonu stáhnout aplikaci. Poté můžete sledovat obraz z kamery, včetně obousměrného přenosu zvuku. Do kamery můžete mluvit, protože má zabudovaný reproduktor.

 

 
 

 IP kamera jako elektronický vrátný

IP kameru můžete využít pro sledování návštěvníků u vchodu do Vašeho objektu. V době Vaší nepřítomnosti může zaznamenat kdo se u vchodu pohyboval.
Čekali jste balík, který nepřišel, přestože kurýr tvrdí, že u Vás byl? Zvoní Vám vtipálci na zvonek?
IP kamera je řešením.

Copyright 2022 - 2024 © SEC4.CZ