Zabezpečovací systémy

Úvod KontaktZabezpečovací systémy (EZS)

Elektronické zabezpečovací systémy – EZS

Elektronický alarm (EZS) spolehlivě pohlídá Váš byt, dům, firemní prostory nebo také chatu, garáž a sklad. 24h denně, 365 dní v roce. Nasazením EZS společně s kamerovým systémem lze dosáhnout vysokého stupně ochrany.

Moderní elektronické zabezpečovací systémy jsou vybaveny GSM moduly, takže v případě poplachu Vás systém okamžitě upozorní na Váš telefon. K dispozici je mnoho typů čidel (čidla pohybu, požární, záplavová, proti úniku plynu) a zabezpečení pomocí EZS tak může být velice komplexní, pokrývající většinu rizik. Systémy je možné také připojit na tzv. PCO (Pulty centrální ochrany) a v případě poplachu může Váš objekt fyzicky zkontrolovat výjezdová jednotka bezpečnostní služby.

Realizujeme montáže všech typů EZS. Zdarma Vás navštívíme pro osobní konzultaci v místě instalace a navrhneme vhodné řešení. Pro konzultaci a cenovou nabídku nás prosím kontaktujte.

Montáž a servis zabezpečovacích systémů SATEL, PARADOX, HIKVISION

 

Standardní EZS se skládá z těchto prvků:

– Základní jednotka – „mozek“ systému, obsahuje GSM modul, je vybavena záložní baterií. V případě poplachu volá nebo zašle SMS na uložená čísla. Některé modely umožňují také vzdálené ovládání spotřebičů (světla, topení, atd.)
– Ovládací prvek – klávesnice nebo klíčenka (ovladač), jejíž pomocí ovládáme zajištění nebo odjištění systému.
– Senzory – drátové nebo bezdrátové, čidla pohybové, kontaktní, požární, záplavové atd.

Princip fungování EZS

Montáž EZS se obvykle obejde bez stavebních úprav, protože většina v současnosti dodávaných systémů je bezdrátových. Každý bezdrátový prvek má svou vlastní baterii, výdrž je obvykle cca 1 rok. Existují také drátové systémy, u kterých je nutné vést k jednotlivým prvkům vodič, výhodou pak je chod systému bez baterií.

Hlídaný prostor lze rozdělit do zón a tyto zóny hlídat nezávisle na sobě. Při poplachu Vás systém upozorní, ve které konkrétní zóně k poplachu došlo.

 

Typy používaných čidel EZS

 

 Detektor pohybu – PIR

PIR senzory jsou základním typem EZS čidla. Slouží k detekci pohybu osob v prostoru. Existují v mnoha provedeních, které se liší zorným polem a výbavou. Nejnovější modely mohou být vybaveny také digitální kamerou a umí tak zaznamenat obraz. Standardem je vysoká odolnost vůči falešným poplachům. Tyto čidla existují také ve venkovním provedení.

 

 Magnetický senzor

Tento typ čidla je určen pro detekci otevření dveří nebo okna.

 

 Detektor rozbití skla

Tento typ čidla je určen pro detekci rozbíjení tabulí skla v oknech nebo dveřích. Detekuje specifickou frekvenci tohoto zvuku.

 

 Detektor kouře, teploty a plynů

Tyto čidla jsou vybaveny elektochemickým detektorem a umí detekovat kouř, změnu teploty, přítomnost plynů – CO, metan, propan, zemní plyn a další. Zabrání tak rozšíření požáru, nebo otravě přítomných osob.

 

 Záplavový detektor

Čidlo detekuje zaplavení prostoru a umožní tak předejít např. vytopení bytu.

Copyright 2022 - 2024 © SEC4.CZ